A A A

Creative zamieni komputer w kino domowe

18 lutego 2014, 14:15
Creative przedstawił kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, która pozwala szybko i łatwo przekształcić komputer w wielokanałowe centrum muzyczne.
Creative zamieni komputer w kino domowe

O ile producenci laptopów przywiązują dużą wagę do wymiarów czy masy urządzeń, o tyle jakość dźwięku pozostaje zazwyczaj kwestią drugoplanową. W rezultacie lwia część oferowanych komputerów przenośnych oferuje brzmienie dalekie od oczekiwań użytkowników. Karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 pozwala pogodzić mobilność z wysokiej klasy dźwiękiem. To kompaktowe urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą portu USB 2.0, a proces podłączenia i uruchomienia karty zajmuje około 30 sekund.

Karta Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 jest wyposażona w pozłacane stereofoniczne gniazdo RCA, optyczne wyjście cyfrowe, a także wygodnie rozmieszczone gniazda mikrofonowe i słuchawkowe. Układ wykorzystuje technologię SBX Pro Studio, pozwalający odtwarzać cyfrowe pliki w brzmieniu zbliżonym do oryginału. Funkcja Dolby Digital Live! umożliwia przesyłanie dźwięku wielokanałowego 5.1 do dekodera za pośrednictwem pojedynczego kabla. Creative rekomenduje użytkownikom karty oprogramowanie Cyberlink PowerDVD. Bezpłatna aplikacja, która jest dostępna w internecie, dekoduje sygnał dźwiękowy DTS i Dolby Digital-EX, zapewniając m. in. bardzo dobrą jakość odtwarzania filmów DVD.

Nabywca wraz z kartą dźwiękową otrzymuje w zestawie pilota do regulacji głośności i sterowania odtwarzaniem. Cena Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 wynosi 239 PLN.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ev_il
ev_il
19 lutego 2014, 09:32
cene tej 239zł audiotrak maya u5 cena 189zł i ta karta niszczy tego creativa jakością dźwięku.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto