A A A

Cyberataki największym zagrożeniem dla biznesu

20 września 2019, 15:25
Microsoft z firmą Marsh przeprowadzili ankietę, która miała zidentyfikować największe zagrożenia dla biznesu. Wyniki nie napawają optymizmem.
Cyberataki największym zagrożeniem dla biznesu

Microsoft we współpracy z firmą Marsh opracował ankietę, której celem było określenie najważniejszych zagrożeń dla działalności biznesowej. W badaniu wzięło udział ponad 1500 podmiotów, których przedstawiciele mieli wybrać pięć najbardziej istotnych zagrożeń i określić, które z nich są największe.

Listę otwierają ataki hakerskie. 79% ankietowanych umieściło je w „czarnej piątce", a ponad jedna piąta respondentów uznała za najbardziej niebezpieczne. Okazało się, że 59% firm obawia się tego czynnika dużo bardziej niż braku płynności finansowej.

Ankieta pokazuje, że firmy obawiają się także problemów z reputacją, utraty kluczowego personelu oraz zmian prawnych. Co ciekawe, niewielu respondentów za najbardziej niebezpieczne uznało terroryzm, wypadki podczas produkcji czy szpiegostwo przemysłowe.

Warto wspomnieć, że Microsoft i firma Marsh przeprowadzili podobne badania w 2017 roku. Cyberataki zostały wtedy wskazane jako jedne z pięciu największych zagrożeń przez 62% badanych, z czego zaledwie 6% zidentyfikowało je jako kluczowy czynnik ryzyka. To pokazuje niestety znaczący wzrost nasilenia takiej działalności. Przyczyną jest coraz większa skuteczność ataków typu randsomware - w zeszłym roku firma Norsk Hydro straciła w ich wyniku 40 milionów dolarów.

fot. Philip Carter, JBSA

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto