A A A

Cyfrowy handel narkotykami kwitnie

10 czerwca 2021, 12:00
Handel narkotykami, podobnie jak wiele innych usług w czasie pandemii, przeniósł się do internetu.
Cyfrowy handel narkotykami kwitnie

Dilowanie w wersji online

– Dilerzy narkotyków przenoszą się z ulic do platfrorm społecznościowych, przyjmując zamówienia za pośrednictwem szyfrowanych wiadomości i wysyłając narkotyki klientom pocztą kurierską – mówi europejska komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson przy okazji wydania „Europejskiego raportu narkotykowego 2021". Autorem raportu są specjaliści EMCDDA (Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii), organizacji dostarczającej urzędnikom UE oraz państwom członkowskim informacji dotyczących narkotyków i narkomanii oraz jej skutków.

W raporcie czytamy, że pandemia wymusiła zmiany w każdym aspekcie handlu narkotykami, od hurtowych handlarzy i przemytników po lokalnych dilerów. Sprzedawcy i kupujący narkotyki dostosowali się do obecnej sytuacji, zwiększając korzystanie z usług szyfrowanych wiadomości, mediów społecznościowych, źródeł internetowych oraz usług pocztowych i kurierskich. Cyfryzacja rynków narkotykowych ułatwiła handlarzom narkotyków rekrutację młodych ludzi, co autorzy raportu oceniają jako bardzo niebezpieczne zjawisko. Mimo ograniczeń ilość dostępnej na rynku kokainy nie spadła, jednak znacznie więcej osób zaczęło uprawiać konopie w domu.

fot. Pexels – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto