A A A

Czterosilnikowy Cybertruck Tesli

7 grudnia 2021, 16:00
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.
Czterosilnikowy Cybertruck Tesli

Jeżdżąc na ukos

Szef Tesli napisał o wciąż oczekiwanym Cybertrucku: „pierwotnie pojawi się miała wariant z 4 silnikami, z niezależną, ultraszybką regulacją momentu obrotowego każdego koła".

Cybertruck ma mieć wszystkie koła skrętne, co pozwoli mu na jazdę po przekątnej oraz na skręcanie w miejscu.

Elektryczny pikap Tesli ma być konkurencją dla Hummera EV koncernu GMC, Forda F-150 Lightning i Riviana R1T. Z trzech wymienionych pojazdów R1T ma oddzielny silnik dla każdego koła, a Hummer EV jeździ po przekątnej.

Według Muska Tesla otrzymała od 2019 roku kilkaset tysięcy zamówień na swojego pikapa. Jedną z innowacji zastosowanych w pojeździe jest nadwozie, które wykonano ze stali nierdzewnej stosowanej do budowy rakiet.

Elon Musk poinformował, że w najbliższym czasie przekaże informacje na temat planów dotyczących sprzedaży Cybertrucka. Już teraz wiadomo, że rozpoczęcie produkcji pojazdu zaplanowano na przyszły rok. W 2023 roku maszyny te powinny już być 2023 roku Cybertrucki mają być produkowane na masową skalę.

fot. Tesla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto