A A A

Czy YouTube doczeka się alternatywy?

12 listopada 2021, 14:00
Jack Conte, współzałożyciel i szef serwisu Patreon, zapowiada zmiany na platformie. Ma ona ambicje stać się konkurencją dla wielkich dostawców hostingu wideo.
Czy YouTube doczeka się alternatywy?

Czas na filmy

Szczegóły projektu nie są na razie znane, ale Jack Conte powiedział w opublikowanym podcaście, że dotychczasowi oraz nowi użytkownicy serwisu otrzymają możliwość umieszczania i udostępniania materiałów wideo. Nie wiadomo jednak nic o terminie wdrożenia nowej usługi.

Conte mówi: „Już hostujemy podcasty, a teraz zaczynamy również udostępniać wideo. Tworzymy (...) architekturę dla każdego autora, bez względu na medium i format (...)".

Szef Patreonu ma własną wizję serwisu dla dostawcóe treści i chce dołączyć do osób takich jak współzałożyciel Redditz, Alexis Ohanian czy Li Jin, założyciel i partner zarządzający Atelier.

Pomysł Patreonu jest odpowiedzią na coraz większe niezadowolenie z dominacji YouTube'a i wynika z chęci zbudowania własnej pozycji dostawcy hostingu wideo. Serwis nie planuje emisji reklam ani pobierania opłat za umieszczanie filmów.

fot. Patreon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto