A A A

Czy wyciekły konta i hasła Origin? EA twierdzi, że nie

17 czerwca 2014, 11:00
Hakerzy twierdzą, że wyciekło 1,2 mln kont i haseł z platformy Origin. Electronic Arts zaprzecza, i twierdzi, że nie ma dowodów potwierdzających takie włamanie - informuje firma Bitdefender.
Czy wyciekły konta i hasła Origin? EA twierdzi, że nie

Zgodnie informacją podaną przez hackerów w Internecie, wyciekło ponad 1,2 mln dostępów do kont Origin, popularnej platformy dla gier Electronic Arts. Platforma Origin jest jedyną, jaką sprzedaje gry EA. Wyciek miał zawierać 1 218 229 e-maili i haseł użytkowników Origin w postaci zwykłego tekstu. „Origin został naruszony przez #UGLegion" ogłosili hackerzy "37MB użytkowników Origin; w sumie 1,2 mln". Szczególne znaczenie ma to, że klient Origin posiada również sekcję płatności, którą można łatwo wypełnić szczegółami płatności.

Sekcja płatności kartą zazwyczaj zawiera numery kart kredytowych, kod zabezpieczeń (card security code - CSC) lub credit card verification - CCV, datę ważności, nazwiska, adresy i numery telefonów. Może także zawierać link do konta PayPal do przetwarzania płatności.

Electronic Arts odpowiedział hakerom za pośrednictwem swojego przedstawiciela i zaprzeczył, że zdarzyło się takie naruszenie. "Informacja ta nie jest prawdziwa" powiedział Sandy Goldberg w wywiadzie dla Softpedia News. "To był sztucznie wygenerowany lista, który nie ma nic wspólnego z Origin."

Również z oficjalnego konta Origin na Twitter odpowiedziano użytkownikowi, który zapytał o wycie e-maili i haseł. "Przeprowadziliśmy intensywne badania tej informacji i stwierdziliśmy, że jest fałszywa„ podsumował EA. W oddzielnym opracowaniu, grupa hackerska UGLegion ogłosiła także wyciek blisko miliona e-maili, które są połączone z Facebookiem. Informacja ta nie została potwierdzona.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto