A A A

DOD - bezpieczniejsza jazda z kamerą na pokładzie

11 czerwca 2016, 14:00
Choć jeżdżą bezpiecznie, dobrzy kierowcy – najczęściej nie ze swojej winy – również mogą ulec wypadkowi. W tej i tak już dość stresującej sytuacji ważne jest zadbanie o to, by nie paść ofiarą niesłusznych oskarżeń. Dlatego właśnie warto rozważyć zakup kamerki samochodowej, takiej jak LS470W od firmy DOD.
DOD - bezpieczniejsza jazda z kamerą na pokładzie

Przy kraksie liczy się każda uchwycona przez kamerę sekunda. Gdy tylko dojdzie do zderzenia, LS470W automatycznie przestaje nagrywać, tak, by obraz z chwili wypadku nie został nadpisany. Kamerka ma się sprawdzać także w mniej groźnych sytuacjach, np. pracując w trybie parkowania uruchomi się, gdy wykryje ruch przed samochodem. Dzięki temu produkt DOD może zarejestrować sytuację, w której inny niezdarny kierowca uderzy w auto przy nieumiejętnej próbie parkowania.

Zobacz każdy szczegół

Nagrany obraz musi być przede wszystkim dobrej jakości, dlatego producent postanowił wyposażyć model w jasny obiektyw f 1.6. Dzięki temu na światłoczułą matrycę wpada więcej światła, co w rezultacie pozwala na rejestrowanie obrazu w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo system optyki złożony z siedmiu soczewek, wspierany jest przez możliwość ustawienia ISO na poziomie 12800, co oznacza, iż obraz nagrywany nawet nocą będzie czytelny i wyraźny.

Full HD na twoim PC-ecie

Nawet najlepsze nagranie okaże się bezużyteczne, jeśli nie będzie wyświetlane przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Stąd w wyświetlaczu LS470W znalazło się miejsce dla 2,7 calowego ekranu. Dodatkowo dzięki aplikacji DOD GPS Player V2.0 filmik będzie można odtworzyć na komputerze w jakości Full HD.

Zawsze dobrze poinformowany

Istotnym elementem w każdym samochodzie jest GPS, znacznie ułatwiający poruszanie się po mieście. LS470W wyposażono w dziesięciokrotnie szybszy procesor GPS, który ma dostarczyć kierowcy jak najdokładniejsze dane dotyczące nie tylko tego, gdzie aktualnie się znajduje, ale również o otoczeniu, w którym właśnie przebywa. Prócz tego procesor synchronizuje wyświetlany na ekranie czas z zegarem atomowym.

Kamera samochodowa LS470W kosztuje około 1100 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto