A A A

Debiut Chrome 68 i oskarżenia ze strony Mozilli

26 lipca 2018, 10:10
Czołowy programista Fundacji Mozilla twierdzi, że Google z premedytacją spowalnia ładowanie YouTube'a w przeglądarkach innych niż Chrome.
Debiut Chrome 68 i oskarżenia ze strony Mozilli

Według Chrisa Petersona, obiektowy model dokumentu (DOM) w przypadku YouTube'a specjalnie korzysta ze skryptów współpracujących tylko z Chrome. Co to oznacza w praktyce? YT ładuje się pięć razy wolniej na Firefoksie - twierdzi Peterson.

Peterson poleca instalacje tego rozszerzenia. Nie ma jednak pewności, że zadziała ono prawidłowo w każdym środowisku i zagwarantuje pełne wsparcie wszystkich funkcji po kolejnych aktualizacjach kodu YouTube'a.

Komentarz Petersona pojawił się równolegle do ogólnodostępnego debiutu najnowszej wersji przeglądarki Google - Chrome 68, która m.in. wprowadza obowiązkową planszę informującą o niebezpiecznej stronie WWW, jeśli ta nie ma protokołu HTTPS (szyfrowana wersja protokołu HTTP).

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto