A A A

Dell Wyse Cloud Connect - komputer wielkości pendrive'a

3 lutego 2014, 14:23
Dell Wyse Cloud Connect - komputer wielkości pendrive'a
Dell wprowadził na amerykański rynek miniaturowy komputer komputerek z Androidem o nazwie Wyse Cloud Connect. Całość ma wielkość pendrive'a i można go podpiąć do dowolnego urządzenia z portem wejścia HDMI.

Wyse Cloud Connect podłączamy do portu HDMI, a jego źródłem zasilania jest port USB (podobnie, jak na przykład Chromecast). W środku znajdziemy procesor Cortex-A9 ARM System-on-Chip (SoC), 8 GB wbuowanej pamięci i 1GB of RAM. Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.1, Jelly Bean. Pamięć wbudowaną można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

Przy pomocy czego można obsługiwać ten sprzęt? Myszka oraz klawiatura - podłączone poprzez Bluetooth lub port USB. Miniaturowy komputer powstał głównie z myślą o współpracy z usługami działającymi w chmurze obliczeniowej (cloud computing).

Gdyby ktoś chciał kupić to urządzenie - jego amerykańska cena wynosi 129 dolarów. Czyli około 404 zł.

/g/news/uu/f/malykomp2_475.jpg


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto