A A A

Drony zamiast fajerwerków

1 stycznia 2022, 15:30
Czy tradycyjnie pokazy sztucznych ogni przejdą do lamusa?
Drony zamiast fajerwerków

Świetlne pokazy przyjazne zwierzętom

W ostatnią sylwestrową noc w wielu miastach świata niebo rozświetliły girlandy fajerwerków. Jednak w wielu miejscach do pokazów świetlnych wykorzystano również drony.

Użycie latających statków powietrznych na imprezach masowych to coraz bardziej zauważalny trend, który rozwijał się przez cały ubiegły rok. Jednym z przykładów był olśniewający pokaz świateł dronów, zorganizowany przez światowego partnera olimpijskiego, firmę Intel, podczas ceremonii otwarcia tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Wielki świetlny pokaz 200 świateł dronów (łączony z tradycyjnymi wystrzałami fajerwerków) zaplanowano również na wczorajszego Sylwestra podczas imprezy Over the Top NYE w Dallas. Podobne show, tyle że z użyciem roju 350 dronów, miało towarzyszyć również centralnym obchodom sylwestrowym w Melbourne. Pokaz został jednak odwołany „z powodu wyzwań związanych z transportem i logistyką spowodowanych przez COVID".

Świetlne pokazy dronów mają coraz więcej zwolenników i trudno się temu dziwić – wykorzystanie latających urządzeń pozwala uniknąć negatywnego wpływu wystrzałów fajerwerków na zwierzęta. Drony nie powodują zanieczyszczeń, są wielokrotnego użytku, w tym sensie są więc bardzo dobrą, zrównoważoną opcją. Ich przeciwnicy – np. rzecznik Brytyjskiego Stowarzyszenia Fajerwerków twierdzą jednak, że drony mogą również stwarzać problemy środowiskowe. Obawy dotyczą zapotrzebowania na energię elektryczną i używania baterii litowych, o których wiadomo, że nie są tak „zielone".

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto