A A A

Duża transakcja w branży usług chmurowych

25 listopada 2021, 07:00
Ericsson wyda 6,2 miliarda dolarów na zakup amerykańskiego przedsiębiorstwa Vonage.
Duża transakcja w branży usług chmurowych

Szwedzi stawiają na IoT

Producent sprzętu telekomunikacyjnego zamierza dzięki przejęciu poszerzyć zestaw własnych narzędzi 5G o systemy służące do komunikacji w chmurze.

Jest to jedna z największych transakcji w historii Ericssona i kolejna inwestycja (po zeszłorocznym zakupie firmy Cradlepoint za 1,1 miliarda dolarów) w narzędzia służące do zapewnienia łączności urządzeniom Internetu rzeczy (IoT, Internet of Things) przez sieć 4G i 5G.

Vonage jest autorem interfejsu programowania aplikacji (API), który pomaga inteligentnym urządzeniom komunikować się ze sobą.

„Vonage jest uzupełnieniem tego, co do tej pory zbudowaliśmy. Cradlepoint był również jednym z najważniejszych etapów budowania przedsiębiorstwa" – powiedział agencji Reutera dyrektor finansowy Ericssona, Carl Mellander.

Transakcja zostanie najprawdopodobniej sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku, po uzyskaniu zgody akcjonariuszy firmy Vonage i formalności regulacyjnych.

fot. Leon Seibert – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto