A A A

Dysk Google oraz Gmail z problemami technicznymi [uaktualnienie]

20 sierpnia 2020, 11:10
Wygląda na to, że doszło do awarii na skalę ogólnoświatową.
Dysk Google oraz Gmail z problemami technicznymi [uaktualnienie]

 

Od rana pracownicy Google mają pełne ręce roboty...

 

Około godziny 6 rano czasu europejskiego firma Google zanotowała masowy wzrost zgłoszeń dotyczących problemów z działaniem niektórych usług firmy.

 

Ogromne problemy

 

Większość alertów dotyczy Dysku Google oraz Gmaila. Jak się okazuje, problem dotyczy głównie dodawania i przekazywania załączników. Zakłócenia komunikacji pojawiają się w momencie, gdy użytkownik próbuje dołączyć do wiadomości plik. Zdarzają się wtedy komunikaty o błędach lub zapętlenie paska postępu. Część użytkowników skarży się też na problemy z innymi usługami, przykładowo publikowaniem filmików w serwisie YouTube.

 

Szybka reakcja

 

Z usług wciąż można korzystać, tyle że w ograniczonym zakresie. To pozytywna informacja, niepokoi natomiast to, że zgłoszenia o problemach pochodzą z wielu zakątków świata – Europy, Stanów Zjednoczonych, ale też Indii, Japonii i Australii.

Google potwierdził już, że zdaje sobie sprawę z problemu, firma określa go jednak jako zakłócenie. Błędy powinny zniknąć około południa. Oficjalny komunikat koncernu oprócz wymienionych powyżej usterek wspomina także o problemach usług Google Chat czy Google Meet.

 

Uaktualnienie

 

Tuż po godzinie 13 Google poinformował o wyeliminowaniu awarii. Firma nie zdecydowała się jednak na ujawnienie jej przyczyn.

fot. Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto