A A A

Elon Musk chce dostarczać szybki internet na pokłady samolotów

15 października 2021, 10:00
To kolejny już pomysł na wykorzystanie konstelacji Starlink.
Elon Musk chce dostarczać szybki internet na pokłady samolotów

SpaceX w natarciu

Sieć satelitów Starlink pierwotnie została umieszczona na orbicie, by zapewnić dostęp do internetu odległym zakątkom świata. We wrześniu br. grupa naukowców ogłosiła, że sygnały wysyłane przez satelity firmy SpaceX mogą służyć jako system nawigacji, dokładniejszy i bezpieczniejszy niż GPS.

Teraz Elon Musk w opublikowanym tweecie potwierdził, że chce wykorzystać sieć Starlink w celu dostarczania szybkich połączeń internetowych (o prędkości rzędu pół gigabita na sekundę i niskich opóźnieniach) na pokłady samolotów. Już rozmawia z liniami lotniczymi na ten temat.

SpaceX dotychczas wystrzelił 1740 satelitów Starlink i utworzył sieć publicznych testerów beta swojego systemu internetowego, składającą się z ponad 100 tysięcy użytkowników w 14 krajach (usługa internetowa kosztuje 99 dolarów miesięcznie).

fot. rauschenberger – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto