A A A

Emulator komputera Amiga 500 w przeglądarce

13 grudnia 2013, 13:29
Emulator komputera Amiga 500 w przeglądarce

W sieci pojawił się całkiem dobrze działający emulator komputera Amiga 500. Nie musimy niczego instalować, ani ustawiać - wystarczy mieć najnowszą wersję przeglądarki Chrome.

O nowym emulatorze pisze serwis ArsTechnica. Emulator Amigi 500 pod Chrome wykorzystuje Chrome Portable Native Client (PNaCl), dzięki czemu w jego środowisku działa bardzo dobry i popularny emulator Universal Amiga Emulator (UAE).

Jak przyznają sami twórcy, emulator UAE w wersji dla Chrome nie ma tylu funkcji, co sam emulator w natywnej wersji - ale wystarczy, aby sprawdzić stare gry i aplikacje oraz dema. I - co najważniejsze - nie wymagana jest jakakolwiek dodatkowa instalacja. Oprócz Chrome - jeśli go nie mamy.

Emulator można znaleźć pod tym adresem. Całość wczytuje się około 2 minuty, zatem nie należy się zrażać. Potem dostajemy możliwość skorzystania z AmigaDOS, podpięcia joysticka (w sumie - nawet dwóch) i oczywiście "włożenia" wirtualnych dyskietek (te trzeba sobie pobrać osobno). Na szczęście możemy sprawdzić sobie kilka dem i prostych programów - trzeba tylko "włożyć" dyskietkę przygotowaną przez twórców (jest od razu załadowana do wirtualnego napędu).

Jeśli ktoś chce wrócić na chwilę "do starych dobrych czasów" - ale sprawdzić, na czym się kiedyś grało. Warto sprawdzić.

Kto z Was miał Amigę? Jak wspominacie ten komputer? A może Atari ST było lepsze:)?

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto