A A A

Enigma E2 - telefon dbający o bezpieczeństwo

10 grudnia 2013, 14:11
Enigma E2 - telefon dbający o bezpieczeństwo

Uznawana za jeden z najbezpieczniejszych telefonów świata – Enigma E2 – jest już dostępna w Polsce.

Wyprodukowana przez Brytyjczyków Enigma E2, wykorzystuje do autoryzacji rozmów 2048-bitowy klucz RSA. Ten wysoki standard autoryzacji połączeń zapewnia pełną poufność rozmów. Nie bez znaczenia jest też szybkość nawiązywania szyfrowanych połączeń. Bezpieczną rozmowę można rozpocząć już po 7 sekundach od naciśnięcia specjalnego przycisku. Za szyfrowanie odpowiada oddzielny procesor, zgodny z rygorystyczną normą ITSEC Evaluation level 3, oddzielony od tego obsługującego moduł GSM. Telefon spełnia także wyśrubowane normy bezpieczeństwa German Digital Signature Act oraz SigG. Dodatkową funkcją wpływającą na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika, jest opcja samozniszczenia karty SIM przy próbie skanowania lub innego ataku.

Urządzenia ma 2,4-calowy wyświetlacz oraz wytrzymałą baterię, która zapewnia do 180 godzin pracy. Ponadto aparat wyposażono w kamerę o rozdzielczości 3 Mpix, łącze Bluetooth, które pozwoli podłączyć np. zestaw słuchawkowy, a także czytnik kart microSD. Urządzenie bez problemu radzi sobie z plikami mp3 oraz wideo. Ma także wbudowane radio FM oraz funkcje biznesowe.

Tripleton Enigma E2, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne telefony szyfrujące, chroniące przed podsłuchem. Na pewno znajdzie nabywców w sektorze rządowym czy wywiadowczym. Zainteresowani mogą nim być też szefowie korporacji i innych firm, w których poufność komunikacji ma najwyższy priorytet. Urządzenie jest już dostępne w sieci sklepów Spy-Shop.

Telefon kosztuje 7600 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Kirki
20 stycznia 2014, 13:08
Miałem przyjemność osobiście widzieć telefon w spy-shop. Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. Cena spora, ale domyślam się, że dla niektórych warta świeczki ;)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto