A A A

Etiopia pracuje nad własnym konkurentem Facebooka

25 sierpnia 2021, 07:00
Interesująca inicjatywa czy próba wprowadzenia cenzury?
Etiopia pracuje nad własnym konkurentem Facebooka

Niepokojący ruch

Etiopia ogłosiła, że pracuje nad własnym medium społecznościowym, które ma rywalizować z Facebookiem, Twitterem oraz WhatsAppem. Prawdopodobnie jednak powstanie nowego medium nie będzie ostatecznie wiązać się z blokadą do globalnych portali. Przypuszczenia te wynikają z faktu, że Etiopia była już dawniej krytykowana za takie próby przez organizacje broniące praw człowieka.

Według statystyk, w liczącej 115 milionów mieszkańców Etiopii jedynie 6 milionów osób korzysta z Facebooka. Pomimo tego władze założyły w portalu siatkę fałszywych kont, mających manipulować przekazem wyborczym. Sytuacja polityczna w Etiopii jest trudna szczególnie z uwagi na konflikt zbrojny, jaki toczy się między Tigrajskim Ludowym Frontem Wyzwolenia a rządem federalnym.

 

Walka na słowa

Obie strony toczą wojnę również za pośrednictwem internetu, a rząd opracowując własny kanał chce zyskać przewagę nad buntownikami. Usunięcie kont promujących korzystny dla władz przekaz przyczyniło się do oskarżeń Facebooka o wymazywanie treści obrazujących (zdaniem rządu) „prawdziwą rzeczywistość Etiopii”. Rzeczniczka Facebooka ds. Afryki odmówiła z kolei komentarza w tej sprawie. Nie odniosła się też do zarzutów etiopskich władz.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto