A A A

FBI: kubańskie ransomware aktywne w USA

7 grudnia 2021, 11:00
Według śledczych kubańscy operatorzy oprogramowania szantażującego zaatakowali amerykańskie organizacje odpowiedzialne za infrastrukturę krytyczną.
FBI: kubańskie ransomware aktywne w USA

Milionowe żądania

FBI poinformowało, że kubańscy cyberprzestępcy infekujący sieci komputerowe oprogramowaniem ransomware zaatakowali co najmniej 49 przedsiębiorstw i instytucji w Stanach Zjednoczonych. Poszkodowane zostały firmy zaangażowane w sektorach finansowym, administracji państwowej, ochrony zdrowia, produkcji i technologii informatycznych.

Biuro szacuje, że dochody grupy hakerów w czasie aktywności w USA wyniosły ponad 40 mln dolarów.

FBI podało: „kubańscy operatorzy ransomware zażądali od ofiar co najmniej 74 mln dolarów okupu i otrzymali około 43,9 mln".

Informacje podano w specjalnym ostrzeżeniu opublikowanym we współpracy z amerykańską Agencją ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA).

Ransomware to oprogramowanie szyfrujące zasoby na twardych dyskach w zainfekowanych komputerach. Po udanym ataku niezbędny jest specjalny klucz aby móc korzystać z zakodowanych informacji. Przestępcy za odszyfrowanie plików żądają wysokich okupów wypłacanych w kryptowalutach.

fot. TheDigitalArtist – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto