A A A

Facebook chce stworzyć okulary AR we współpracy z Ray-Banem

20 września 2019, 18:20
Do grupy firm zainteresowanych stworzeniem okularów rzeczywistości rozszerzonej dołącza Facebook. I to nie sam.
Facebook chce stworzyć okulary AR we współpracy z Ray-Banem

CNBC donosi, że Facebook nawiązał współpracę z Ray-Banem, firmą specjalizującą się w produkcji okularów. Chcą wspólnie stworzyć inteligentne okulary rzeczywistości rozszerzonej, które mogłyby zastąpić smartfony. Ray-Ban raczej nie kojarzy się z elektroniką - firma ma zadbać o to, by okulary AR (Augmented Reality) były równie atrakcyjne wizualnie co klasyczne okulary.

Inteligentne okulary pozwolą kontrolować rzeczywistość rozszerzoną za pomocą głosu i czujnika ruchu. Mają one z powodzeniem zastąpić smartfony. Facebook ma nadzieję, że będzie to też kolejny krok w stronę produkcji urządzeń służących do komunikacji.

Na razie żadnej firmie nie udało się stworzyć naprawdę przełomowego i popularnego urządzenia tego typu. Google nie zraził się niepowodzeniem i próbuje stworzyć nową wersję swoich Google Glass, a ostatnio pojawiły się też doniesienia o produkcie tworzonym przez Apple'a.

Mimo posunięć konkurencji koncern Zuckerberga nie zamierza się spieszyć i daje sobie sporo czasu na jak najlepsze dopracowanie projektu. Premiery wersji konsumenckiej możemy spodziewać się między 2023 a 2025 rokiem.

fot. YouTube

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto