A A A

Facebook zaprezentował Portal TV

19 września 2019, 13:40
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.
Facebook zaprezentował Portal TV

Facebook zaprezentował właśnie Portal TV. Jest to gadżet przeznaczony dla tych, którzy chcieliby mieć łatwiejszy dostęp nie tylko do wielu usług streamingowych, a także prowadzić wideokonferencje na wyświetlaczu telewizora.

Portal TV umożliwia oglądanie filmów dostępnych w usłudze Facebook Watch, ale nie tylko. Urządzenie wspiera też takie platformy jak: Amazon Prime Video, Showtime, CBS All Access, Starz, Pluto TV, Red Bull TV oraz Neverthink. Brakuje jednak na tej liście Netfliksa. Wkrótce za to dołączą serwisy muzyczne: Spotify, Pandora i iHeartradio.

Portal TV wyposażono w szerokokątną kamerę, która umożliwia przeniesienie wideo rozmów np. do salonu. Sprzęt pozwala też na zalogowanie się do Facebooka i Messengera, dzięki czemu nie jest nam już potrzebny inteligentny telewizor (Smart TV). Komunikacja z telewizorem przebiega za pomocą złącza HDMI. Dodatkowo portal umożliwia prowadzenie komunikacji szyfrowanej.

Oprócz Portalu TV, do sprzedaży trafią też: Portal oraz Portal Mini - oba urządzenia będą wyposażone w ekrany (odpowiednio) 10 i 8 cali, będą więc przypominać nieco tablety.

Szczegóły dotyczące polskiej premiery nowych gadżetów jeszcze nie znamy. Można już składać zamówienia na Portal TV, który kosztuje 149 dolarów. W przypadku zakupu dwóch urządzeń jednocześnie, producent oferuje 50 dolarów zniżki.

fot. Facebook

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto