A A A

FileMedic - antywirus od twórców mks_vir

23 marca 2012, 10:25
FileMedic - antywirus od twórców mks_vir

Zespół programistów stojących za legendarnym polskim antywirusem mks_vir, pracuje obecnie nad zupełnie nowym programem. FileMedic - tak nazywać się będzie software, za którego rozwojem stoją zarówno polscy, jak i zagraniczni specjaliści. Program trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

FileMedic nie będzie jednak kontynuacją mks_vir, a zupełnie nowym produktem. Większościowym udziałowcem powstałej spółki jest Piotr Nowak - właściciel NetArt . Pracami międzynarodowego zespołu programistów przewodzi Mateusz Sell, syn Marka Sella, założyciela dawnego MKS. Kody źródłowe FileMedic zostały napisane od początku. Niebawem uruchomiona zostanie również oficjalna strona programu, a także rozpoczną się jego publiczne beta-testy, do których zostaną zaproszeni internauci.

Obecnie prowadzimy rygorystyczne testy wewnętrzne. Następnie planujemy udostępnić wersję beta w sieci - pomoże nam to w zebraniu opinii przyszłych użytkowników i w możliwie jak najlepszym stopniu dopracować wersję, która trafi do sprzedaży - tłumaczy Mateusz Sell.

FileMedic docelowo ma być programem funkcjonującym na takich platformach jak Windows, Unix, Linux czy MacOS. Spółka FileMedic nawiązała już współpracę z firmami, które na bieżąco śledzą i aktualizują bazy wirusów z całego świata. Systematyczny update programu FileMedic pozwoli na kompleksową ochronę każdego komputera z oryginalną licencją.

Foto: stock.xchng


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto