A A A

Firefox 82 do wzięcia

21 października 2020, 10:00
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.
Firefox 82 do wzięcia

Dłużej na baterii

Z komunikatu na stronie Mozilli wynika, że w aplikacji Firefox 82.0 nie pojawiły się znaczące zmiany. Załatano kilka luk bezpieczeństwa oraz dodano pewne usprawnienia.

 

Ma być szybciej

Przycisk wywołujący funkcję Obraz w obrazie, który pojawia się po najechaniu wskaźnikiem myszy na odtwarzany materiał wideo, jest lepiej widoczny; w rezultacie łatwiejsze jest włączenie miniaturowej wersji odtwarzacza. Użytkownicy komputerów Apple'a mogą wywołać funkcję Obraz w obrazie dzięki nowemu skrótowi klawiaturowemu [Option]+[Command]+[Shift]+[)].

Przeglądarka wykorzystuje w systemach z rodziny Windows mechanizm DirectComposition podczas dekodowania obrazu. Przekłada się to na zmniejszenie zużycia energii i wydłużenie czasu pracy na baterii.

Zdaniem programistów, windowsowa odmiana browsera działa obecnie szybciej: czas otwierania nowego okna jest krótszy o 10%, zaś przywracanie przerwanej sesji skróciło się o 17%.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto