A A A

Firefox dostanie własny VPN

13 września 2019, 12:50
Mozilla rozpoczyna testy dodatku pozwalającego na korzystanie z sieci VPN. Na razie tylko w USA.
Firefox dostanie własny VPN

Mozilla w ostatnim czasie postanowiła poprawić bezpieczeństwo użytkowników przeglądarki Firefox. Oprócz załatania luk w zabezpieczeniach, firma zdecydowała się zaimplementować w swojej przeglądarce sieć VPN, która pozwala na bezpieczniejszy, szyfrowany dostęp do internetu.

Dodatek nazywa się Firefox Private Network (FPN). Producent deklaruje, że korzystanie z niego pozwoli poprawić bezpieczeństwo użytkowników zalogowanych do sieci publicznej i będzie chronić ruch sieciowy odbywający się z poziomu przeglądarki Mozilli. Nowa funkcja utrudni też firmom zbieranie danych wykorzystywanych do personalizacji reklam.

Warto wspomnieć o dwóch niedogodnościach związanych z tą nowością. Obecnie FPN jest dostępny tylko w ramach testów ograniczonych do USA. Pełna wersja zadebiutuje ok. października br. I druga kwestia: wygląda na to, że dodatek będzie płatny. Za darmo przetestujemy go tylko przez pewien czas. Szczegółowe informacje producent przedstawi bliżej dnia premiery.

fot. Mozilla


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto