A A A

Firefox zablokuje niepewne pliki

24 sierpnia 2021, 09:00
Przeglądarka Mozilli już niebawem będzie ostrzegać przed pobieraniem niezabezpieczonych zasobów.
Firefox zablokuje niepewne pliki

Śladami Chrome'a

Firefox 92, którego premierę zaplanowano na 7 września, będzie domyślnie blokować pobieranie plików i innych zasobów sieciowych ze stron o zawartości mieszanej.

Pojęcie „zawartości mieszanej" dotyczy stron, z którymi internauta łączy się za pomocą szyfrowanego protokołu HTTPS, ale które zawierają odsyłacze do zasobów pobieranych z wykorzystaniem nieszyfrowanego protokołu HTTP. Z samego faktu, że jakiś plik albo strona są ładowane dzięki protokołowi HTTP nie wynika oczywiście, że są to zasoby niebezpieczne. Nie da się jednak z całą pewnością stwierdzić, że nikt nie podszywa się pod właściciela witryny docelowej.

W przypadku kliknięcia odsyłacza HTTP na zabezpieczonej stronie Firefox wyświetli odpowiednie ostrzeżenie i pozwoli użytkownikowi pobrać plik lub go odrzucić. W opcjach browsera znajdzie się przełącznik, dzięki któremu będzie można zrezygnować z funkcji domyślnego blokowania zawartości mieszanej.

Podobny mechanizm blokowania wprowadził koncern Google w przeglądarce Chrome na początku bieżącego roku.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto