A A A

Foxconn zatrudnia milion robotów

1 sierpnia 2011, 11:10
Foxconn zatrudnia milion robotów

Chiński Taiwan's Foxconn Technology Group – znany z produkcji iPhoneów oraz iPadów – planuje w najbliższym czasie zamówić milion robotów w celu skutecznego zastąpienia ludzkich pracowników - podaje agencja Reutersa.

Chińskie fabryki takie jak Foxconn od dawna zmagają się z problemem strajków pracowników związanymi z pogarszającymi się warunkami pracy.

Wprowadzenie maszyn na miejsce ludzkiej siły roboczej ma skutecznie zniwelować problemy związane ze wzrastającą ilością samobójstw w chińskich fabrykach. Firmy będące na niechlubnej liście „przypadków śmiertelnych” są bardzo mocno krytykowane przez obrońców praw człowieka.

Analitycy są zgodni, że tego typu praktyki to odpowiedź na od dawna wzmagającego się problemy związane ze wzrastającymi kosztami utrzymania pracowników w chińskich fabrykach.

Foxconn wykorzystuje obecnie 10 000 robotów. W ciągu roku ich ilość ma wzrosnąć do 300 000, a w ciągu trzech lat do miliona.

W ostatnim czasie flagowy oddział Foxconnu - Hon Hai Precision zaliczył wzrost akcji o 3,28 procent podczas gdy jego brat bliźniak zajmujący się produkcja telefonów aż o 3,94 procent.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto