A A A

Fujifilm GFX100 - bezlusterkowiec z matrycą 102 megapikseli

24 maja 2019, 13:35
Japoński Fujifilm zaprezentował bezlusterkowca z matrycą o rozdzielczości 102 megapikseli. Co potrafi taki aparat?
Fujifilm GFX100 - bezlusterkowiec z matrycą 102 megapikseli

Pokazany przez producenta model został oznaczony jako Fujifilm GFX100. Aparat wykorzystuje do działania średni format i sensor o rozdzielczości aż 102 megapikseli. Sam czujnik obrazu podświetlony jest "od tyłu", co pozwala na uzyskanie świetnych wyników podczas fotografowania w słabym oświetleniu.

GFX100 został wyposażony w pełną stabilizację obrazu i jest w stanie rejestrować materiały wideo w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę. Nie zabrakło tu także miejsca na wyświetlacz dotykowy oraz możliwość przechwytywania 16-bitowych obrazów w formacie RAW.

Fujifilm GFX100 został wyceniony na 10 tysięcy dolarów za sztukę. Sprzęt trafi do regularnej sprzedaży w czerwcu 2019 roku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto