A A A

Fujitsu zaprezentowało tablet dla biznesu

24 lutego 2011, 11:31
Fujitsu zaprezentowało tablet dla biznesu

Fujitsu wprowadza do swojej oferty tablet klasy biznesowej – STYLISTIC Q550.

Zaprojektowano go z myślą o spełnieniu wymagań stawianych przez przedsiębiorstwa korzystające z komputerów przenośnych. Tablet STYLISTIC Q550, zaprezentowany wstępnie na zorganizowanej w Tokio konferencji dla mediów, będzie miał swoją oficjalną premierę na targach CeBIT 2011, które odbędą się w Hanowerze w dniach 1–5 marca 2011 roku.

Model Fujitsu STYLISTIC Q550 bazuje na wieloletnich tradycjach firmy Fujitsu w opracowywaniu tabletów dla specjalistów i użytkowników biznesowych. Urządzenie nie ma klawiatury i jest wyposażone w całkiem nowe zabezpieczenia, dzięki czemu spełnia nawet najostrzejsze wymagania co do bezpieczeństwa sprzętu informatycznego stawiane przez administrację publiczną i przedsiębiorstwa. Tablet Fujitsu STYLISTIC Q550 został opracowany na potrzeby przedsiębiorstw korzystających z komputerów przenośnych i można go łatwo zintegrować z istniejącymi infrastrukturami informatycznymi.

Przedsiębiorstwa starają się blokować dostęp smartfonów i tabletów użytkowników indywidualnych do swoich sieci korporacyjnych, aby unikać naruszania zabezpieczeń. Firma Fujitsu przyjmuje jednak podejście alternatywne ― wprowadza na rynek urządzenie przenośne zapewniające maksymalną zgodność operacyjną ze środowiskami biznesowymi. Taka bezproblemowa integracja jest możliwa dzięki wyposażeniu urządzenia w system operacyjny Microsoft Windows 7. Koszty dodatkowych licencji i wdrażania nie są zbyt wysokie, gdyż tablet wyposażono w to samo oprogramowanie, które jest już wdrożone w ramach infrastruktur przedsiębiorstw.

Tablet firmy Fujitsu wyróżnia się spośród innych urządzeń przenośnych także funkcjami ułatwiającymi obsługę. Do ważnych zalet modelu STYLISTIC Q550 należy akumulator umożliwiający pracę przez cały dzień roboczy oraz ekran antyodblaskowy o przekątnej 10,1 cala, który umożliwia korzystanie z tabletu zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Bezproblemową łączność zapewniają interfejsy WLAN i Bluetooth oraz opcjonalny moduł szerokopasmowej sieci komórkowej 3G/UMTS.

Firma Fujitsu ułatwiła też mobilne wprowadzanie danych poprzez połączenie interfejsu wielodotykowego z precyzyjnym, reagującym na nacisk piórem. Model STYLISTIC Q550 automatycznie rozpoznaje, kiedy użytkownicy korzystają z pióra, umożliwiając im trzymanie ręki na ekranie podczas pisania. Wbudowane oprogramowania do rozpoznawania pisma ręcznego przekształca dane wejściowe w tekst. Gdy użytkownik nie korzysta z pióra, tablet automatycznie przechodzi w tryb obsługi przez interfejs dotykowy.

Tablet Fujitsu STYLISTIC Q550 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie. Konfiguracje i dane techniczne sprzętu i oprogramowania są różne w różnych regionach. W strefie euro cena najtańszego modelu wynosi 699 Euro. Kompletny cennik i dane techniczne modeli zostaną opublikowane w chwili otwarcia listy zamówień, co nastąpi 1 marca 2011 r.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto