A A A

GAudi od Google'a

18 września 2008, 11:00
GAudi od Google'a

Google Labs wystartowało z kolejnym innowacyjnym pomysłem na wyszukiwanie informacji, uruchamiając projekt GAudi, czyli Google Audio Indexing

Nazwa Google Audio Indexing może sugerować, że Google stworzyło kolejny serwis katalogujący muzykę. Nic bardziej mylnego. GAudi to coś zupełnie innego. Celem inżynierów z Google Labs jest stworzenie wydajnego silnika wyszukującego określone treści (poszukiwane przez internautę) w plikach audio oraz w ścieżkach dźwiękowych do plików wideo opublikowanych w sieci.

Na stronie głównej projektu GAudi, dostępnej pod adresem http://labs.google.com/gaudi, można obejrzeć przykłady zastosowania mechanizmu indeksującego wypowiedzi opublikowane w formie dźwiękowej. Przedstawiony jest wideoklip z serwisu YouTube z nagraną wypowiedzią polityka.

Za pomocą GAudi możliwe jest wyszukiwanie określonej frazy nie w zapisanym gdzieś tekście, lecz w nagranej (w formie dźwięku) wypowiedzi. Trzeba przyznać, że pomysł rewolucyjny. Jak na razie baza GAudi (baza treści, w których wyszukiwane są określone frazy) obejmuje jedynie nagrania amerykańskich polityków opublikowane w serwisie YouTube, jednak nietrudno wyobrazić sobie zastosowanie mechanizmu GAudi jako narzędzia wyszukiwawczego także w innego typu publikacjach dźwiękowych i filmach wideo.

Źródło: Google Labs


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto