A A A

GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 - z architekturą „Maxwell”

18 lutego 2014, 13:20
Firma NVIDIA zaprezentowała dziś pierwsze karty graficzne oparte na architekturze Maxwell, która mają zapewnić rewelacyjną wydajność w grach i wyjątkową energooszczędność.
GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 - z architekturą „Maxwell”

Podczas gry w rozdzielczości 1080p, karta GeForce GTX 750 Ti jest dwukrotnie wydajniejsza - a jednocześnie pobiera o połowę mniej prądu - od GTX 550 Ti opartej na architekturze Fermi, który według ankiety sprzętowej serwisu Steam jest jednym z najpopularniejszych układów firmy NVIDIA.

GTX 750 Ti dorównuje wydajnością modelowi GeForce GTX 480, niegdyś flagowego produktu opartego na architekturze Fermi, który zadebiutował w cenie 499 USD, zużywając jedynie 1/4 energii, czyli 60 watów.

„Aby zwiększyć wydajność danego produktu musimy zadbać przede wszystkim o zapewnienie wysokich osiągów na wat pobieranej energii, ponieważ każdy system ma określony limit dostępnej mocy - niezależnie do tego, czy jest to superkomputer, pecet czy też smartfon", powiedział Scott Herkelman, dyrektor generalny jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Dlatego Maxwell jest najwydajniejszą energetycznie architekturą procesorów graficznych, jaka kiedykolwiek powstała."

Karta graficzna z procesorem GTX 750 Ti ma niecałe 15 cm długości, a także nie wymaga stosowania dodatkowych złącz zasilających. Dzięki temu gracze z komputerami wyposażonymi w zintegrowane lub niskoprofilowe układy graficzne mogą uzyskać płynną rozrywką w grach przy rozdzielczości 1080p, bez konieczności montażu mocniejszego zasilacza i zwiększania rachunków za prąd.

Niewielkie zużycie energii przez GTX 750 Ti owocuje również wyjątkową kulturą pracy i niewielką ilością wydzielanego ciepła, dzięki czemu nowa karta doskonale sprawdzi się także w komputerach HTPC (home theater PC).

Karty graficzne GTX 750 Ti oraz 750 wspierają również program GameWorks oraz unikatowe technologie dla gier firmy NVIDIA, w tym:

- ShadowPlay, która umożliwia graczom nagrywanie i udostępnianie filmów z gier w serwisie Twitch i w innych witrynach internetowych,
- G-SYNC, umożliwiająca osiągnięcie na ekranie monitora niespotykanej płynności w grach, bez jakichkolwiek zacięć,
- GameStream, która umożliwia strumieniowanie ulubionych gier do urządzenia NVIDIA SHIELD, a tym samym pozwala na korzystanie z bogatych graficznie gier z dala od biurka.

Dostępność i cena

Karty graficzne GTX 750 Ti oraz GTX 750 są dostępne już dziś od firm takich jak: ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point Of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowane ceny to 489 PLN za model GTX 750, 549 PLN za model GTX 750 Ti z 1 GB pamięci oraz 599 PLN za model GTX 750 Ti z 2 GB pamięci.

W Polsce karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.

Karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 będą także dostępne w gotowych komputerach sprzedawanych przez wiodących dostawców w rejonie EMEAI, w tym firm Komputronik, Morele, NTT i Proline.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
15 marca 2014, 14:17
Zważywszy, że wśród niereferentów będą na pewno te z fabrycznym OC i z sterownikiem antyprzepięciowym, to faktycznie będzie można jeszcze je spokojnie podkręcać do naprawdę konkretnych wartości.
avatar
Miszek
8 marca 2014, 09:55
całkiem sensowne karty, ja swoją 750-tkę nabyłem w komputroniku jak tylko się pojawiły i oceniam bardzo pozytywnie, jak na kartę za ok 450zł to super, w testach konkurencyjne radki 260x wypadają gorzej, także nvidia dała radę w budżetowym zakresie coś fajnego zrobić:)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto