A A A

Gigabyte na targach Computex 2012

4 czerwca 2012, 09:33
Gigabyte na targach Computex 2012

Jedne z największych targów nowoczesnych technologii Computex rozpoczną się lada moment. Już dzisiaj postanowiliśmy uchylić rąbek tajemnicy zdradzając, co podczas tegorocznej edycji zaprezentuje Gigabyte.

Pośród nowości, będzie można rzucić okiem na najnowsze płyty główne z serii 7 wspierające technologię Thunderbolt. Pozwala ona na jednoczesne podłączanie wielu urządzeń za pomocą innowacyjnego złącza, umożliwiającego przesyłanie danych z prędkością aż 10 Gbps.

Oprócz rozwiązania Thunderbolt, Gigabyte podczas Computexu zaprezentuje także całą, 7 serię płyt, wspierających procesory Intel Core 3-ciej generacji. Są to konstrukcje, na których zaimplementowano szereg nowoczesnych technologii jak Gigabyte All Digital Power (w pełni cyfrowy układ zasilania) Gigabyte UEFI DualBIOS ze wsparciem dla Gigabyte 3D BIOS (graficzny interfejs BIOSu, pozwalający na zarządzanie w 2 trybach: zaawansowanym oraz 3D). Pośród prezentowanych modeli z serii 7, uwagę warto zwrócić na płyty przeznaczone dla graczy z serii G1.Killer: G1.Sniper 3 oraz G1.Sniper M3.

Podczas targów nie zabraknie także najnowszych platform z serii X79S. Platformy powstały w oparciu o chipset Intel C606 i wspierają procesory Intel Xeon, pamięci typu ECC oraz zostały wyposażone w nowy kontroler obsługujący dyski twarde Serial Attached SCSI.

Jest także dobrą wiadomość dla fanów AMD. Gigabyte podczas Computexu zaprezentuje długo oczekiwane płyty na platformie AMD Virgo. Prototypy skonstruowano na chipsecie A85X i są gotowe do obsługi procesorów AMD A10 (Trinity) dla gniazda procesorowego FM2.

Wszystkie nowe produkty i technologie od Giga będzie można zobaczyć na targach Computex 2012, w Hali 1 w dniach między 5 a 9 czerwca.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto