A A A

Głosowe sterowanie iPodem

17 lipca 2008, 11:49
Głosowe sterowanie iPodem

Kanadyjskia firma DirectVoxx zaprezentowała niewielkie urządzenie o wdzięcznej nazwie Muso. Jest to gadżet przeznaczony do iPoda, który umożliwia sterowanie odtwarzaczem za pomocą komend głosowych. W odróżnieniu od zapowiadanego na wrzesień 2008 urządzenia do głosowego sterowania iPodem Accenda Voice Control firmy Innotech, które ma ograniczone funkcje ze względu na obsługiwanie tylko kilku najprostszych poleceń w stylu „stop”, „play” itp., Muso zapowiada się bardzo innowacyjnie, ponieważ pozwala na sterowanie iPodem za pomocą komend głosowych wypowiadanych naturalną mową.

Na razie urządzenie rozpoznaje tylko język angielski, ale za to z dowolnym akcentem. Muso zrozumie polecenia w stylu "Gimme jazz", "How about some Pink Floyd ", "Play me some Rolling Stones", a nawet "play me something like the last song".

Według zapewnień producenta urządzenie synchronizuje się z iTunes, rozumie wszelkie komendy zawierające dowolne tagi, którymi użytkownik oznakował muzykę i nie wymaga żadnej szczególnej konfiguracji. Już w przyszłym roku przewidywane jest wsparcie dla innych języków.

Muso podłączane jest bezpośrednio do iPoda i ma własną baterię wystarczającą na 10 godzin pracy, dzięki czemu nie powoduje rozładowania baterii iPoda. Gadżet będzie dostępny w grudniu 2008 roku w cenie około 159 dolarów (320 zł).

Źródło: DirectVoxx


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto