A A A

Gniazdka elektryczne z wejściem USB

28 kwietnia 2014, 14:20
Na rynku zaczynają pojawiać się gniazdka elektryczne z wejściem USB. Ile kosztuje takie rozwiązanie?
Gniazdka elektryczne z wejściem USB

Dotychczas każde urządzenie mobilne wymagało odpowiedniej i dostosowanej wyłącznie do niego ładowarki. Aparat, telefon czy GPS - każdy rodzaj urządzenia oznaczał dodatkowe kable i złącza, których pożyczenie od znajomych czy w kawiarni było niemożliwe. Dlatego Unia Europejska zobowiązuje obecnie producentów urządzeń mobilnych, aby wyposażali je w uniwersalne złącza do ładowarek. W pudełkach nowych urządzeń leży więc, obok ładowarki, przewód zaopatrzony w uniwersalny wtyk USB. Umożliwia on ładowanie urządzeń za pomocą złącza USB i ułatwia życie wielu użytkownikom... o ile mają oni dostęp do komputera.

A gdy użytkownik nie ma możliwości podpiąć się do komputera? Na takie przypadki producenci osprzętu elektroinstalacyjnego mają już w swojej ofercie naścienne gniazdo USB. Urządzenie instaluje się tak jak zwykłe gniazdo wtyczkowe. Większość modeli posiada dwa wyjścia USB. Szczególnie polecane są wtyczki wykorzystujące miedź.

- Miedź, obok srebra, posiada najwyższą przewodność elektryczną ze wszystkich metali - zauważa Michał Ramczykowski z Polskiego Centrum Promocji Miedzi i dodaje - Zastosowanie miedzi pozwala zmniejszyć straty energii elektrycznej, a tym samym znacznie obniżyć koszty eksploatacji w całym okresie użytkowania.

Wygoda płynąca z korzystania z gniazd USB wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne, np. w mieszkaniu, biurze czy miejscach użyteczności publicznej, jest niezaprzeczalna. Nieskomplikowana wymiana tradycyjnego gniazda wtyczkowego na naścienne gniazdo USB może więc zapowiadać koniec ery tradycyjnych ładowarek.

Ceny tego typu urządzeń wynoszą obecnie od 13 zł (gniazdo USB) do około 250 zł (gniazdo USB i gniazdo z/u w jednym).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto