A A A

Google News w Polsce

24 września 2008, 22:03
Google News w Polsce

Google News przypomina wyszukiwarkę Google – gromadzi znalezione w internecie informacje, tworzy ich indeks i wyświetla użytkownikom wyniki wyszukiwania. Tak jak w przypadku wyszukiwarki, celem jest podawanie najtrafniejszych wyników, dlatego też są one generowane całkowicie automatycznie – za pomocą robotów indeksujących.

Nagłówki wyświetlane na stronie głównej Google News są wybierane przez algorytm oparty na wielu czynnikach, takich jak popularność poszczególnych wiadomości i liczba witryn internetowych, w których są one publikowane. Przede wszystkim uwzględniana jest jednak liczba oryginalnych artykułów napisanych i opublikowanych przez poszczególne redakcje.

W Google News materiały pochodzące z ponad 300 polskojęzycznych źródeł na ten sam temat są umieszczane w jednej „grupie wiadomości". Serwis w pełni przestrzega międzynarodowych praw autorskich i praw miejscowych w każdym regionie, w którym jest dostępny. Jeśli użytkownik chce przeczytać cały artykuł lub zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach, musi kliknąć link i przejść do witryny wydawcy. Krótkie fragmenty są wyświetlane użytkownikom Google News w celu udostępnienia im linków do tych witryn. Jest to w pełni zgodne z prawami autorskimi, które zezwalają na wykorzystywanie treści w ograniczonym zakresie bez zezwolenia właściciela praw. Dzięki temu zapisowi gazetom wolno np. podawać w recenzjach krótkie cytaty z książek chronionych prawami autorskimi.

Polska wersja językowa serwisu Google News jest dostępna pod adresem http://news.google.pl. Po dzisiejszej premierze na świecie funkcjonuje już ponad 40 wersji regionalnych Google News, dostępnych w 23 różnych językach.

Źródło: Google


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto