A A A

Google Stadia ruszy jeszcze w tym roku

17 października 2019, 16:35
Premiera nowej usługi streamingowej, stworzonej z myślą o graczach, czeka nas jeszcze przed świętami.
Google Stadia ruszy jeszcze w tym roku

15 października br. Google ogłosił na swojej nowojorskiej konferencji, że Google Stadia ruszy już w przyszłym miesiącu –19 listopada br. Na początku usługa będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz niektórych państwach Europy. Na liście znalazły się: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Belgia, Irlandia i Holandia. Przy wyborze tych lokalizacji koncern kierował się stopniem rozwinięcia architektury sieciowej. Na polską wersję musimy więc jeszcze poczekać – pojawi się ona prawdopodobnie około 12 miesięcy po amerykańskiej premierze.

Znane są już ceny Stadii. Abonament Pro będzie kosztował 9,99 euro (ok. 45 zł). W ramach tej opłaty gracze będą mogli cieszyć się jakością 4K z obsługą dźwięku przestrzennego 5.1 oraz zyskają dostęp do około 30 gier. Z czasem oferta gier będzie się zwiększać.

W 2020 roku pojawi się darmowa wersja Google Stadii. W tym przypadku trzeba będzie wykupić jednak dostęp do każdej gry, a rozdzielczość będzie ograniczona do 1080p (za to użytkownik dostanie ją na stałe).

Google rozpoczął też sprzedaż pakietu Founder Edition. W jego skład wchodzi Chromecast (specjalne urządzenie do streamowania), kontroler Google Stadia oraz dwa kody na trzymiesięczny abonament Pro. Taki pakiet kosztuje 129,99 euro (ok. 560 zł).

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto