A A A

Google: bardziej zielone Mapy

6 października 2021, 13:20
Aplikacja mapowa Google'a obsługuje dwie nowe funkcje.
Google: bardziej zielone Mapy

Sprawdź swój ślad węglowy

Od dzisiaj, 6 października, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą sprawdzić w Mapach Google'a, która trasa podróży wiąże się wywieraniem jak najmniejszego wpływu na środowisko naturalne.

Koncern z Mountain View podaje obecnie Amerykanom efektywność paliwową wybranej drogi dojazdu. Jeżeli trasa, podczas pokonywania której emisja gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń jest najmniejsza, a zarazem przebywana najszybciej, Google traktuje ją jako domyślną. Gdy okaże się, że „proekologiczne" przejechanie drogi potrwa jednak dłużej, pokazywane są warianty alternatywne – tak, aby użytkownik świadomie wybrał odpowiadający mu wariant trasy. „Zielona" droga jest oznaczana symbolem liścia. Funkcja taka zostanie zaoferowana Europejczykom w 2022 roku.


Nowością jest także uproszczona nawigacja dla rowerzystów (Lite Navigation) - już niebawem osoby poruszające się na jednośladach będą mogły sprawdzić wskazówki „zakręt po zakręcie" dojazdu bez włączania ekranu smartfonu i wyświetlania pełnej mapy. Już dzisiaj (6 października), aplikacja mapowa przekazuje z kolei informacje o znajdujących się w pobliżu rowerach i elektrycznych hulajnogach do wypożyczenia. Dotyczy to 300 miast na całym świecie (m.in. Berlina, Nowego Jorku, Sao Paulo i Tajpej).

fot Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto