A A A

Google musi zaprzestać współpracy z Huaweiem

20 maja 2019, 06:40
Huawei został wpisany na czarną listę po rozporządzeniu prezydenta Trumpa. Spółka Google Alphabet musiała zawiesić współpracę z Huaweiem w kwestiach, które nie są objęte licencją open source. W jej ślady pójdą inni giganci - Intel, Qualcomm i Broadcom, czytamy w materiałach przygotowanych przez Agencję Reuters i serwis Bloomberg.
Google musi zaprzestać współpracy z Huaweiem

Aktualizacja - Departament Handlu USA opóźnił restrykcje o 90 dni mając na uwadze klientów. Zawieszenie elementów rozporządzenia dotyczy nowych urządzeń i sprzętu, który był w trakcie certyfikacji.

---

Rzecznik Google twierdzi, iż posiadacze obecnie dostępnych smartfonów Huawei nie będą mieli problemu z pobieraniem aktualizacji dla wszystkich usług amerykańskiego giganta. Nie będzie problemów z pobieraniem aplikacji. Jednak los kolejnych urządzeń nie jest tak oczywisty. Firma z Mountain View nie zdradza większej ilości szczegółów i twierdzi, że analizuje sytuację na bieżąco. Zapewne kolejne doniesienia w tej kwestii pojawią się na przestrzeni następnych dni.

Zawieszenie współpracy z Google oznacza, iż działalność firmy poza Chinami będzie solidnie podważona. Gigant technologiczny z Państwa Środka może utracić dostęp do aktualizacji systemu Android, a nowe telefony (które dopiero zadebiutują na rynku) nie będą w stanie wykorzystać dobroci oferowanej przez Google w postaci usług takich, jak YouTube, Maps czy Gmail. Sklep Play także przestanie działać.

Sytuacja jest bardzo rozwojowa i należy oczekiwać kolejnych komunikatów w tej sprawie. Natomiast kluczowa informacja brzmi: osoby korzystające ze smartfonów Huaweia w Polsce nie mają powodów do obaw przez zablokowaniem dostępu do aplikacji.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto