A A A

Google opóźnia obowiązkowy powrót do biur

3 grudnia 2021, 16:00
Mimo wcześniejszych ustaleń, gigant nie ma zamiaru kończyć z pracą zdalną. Jaki jest tego powód?
Google opóźnia obowiązkowy powrót do biur

Nieco ostrożniej

Firma Alphabet (właściciel Google'a) poinformowała, że bezterminowo odkłada wcześniejsze plany, zgodnie z którymi po 10 stycznia przyszłego roku pracownicy mieli przez trzy dni w tygodniu stawiać się w biurze. Zdaniem Sundara Pichaia, prezesa Alphabetu, system hybrydowy, polegający na trzech dniach pracy w biurze i dwóch dniach pracy zdalnej, miały zapewnić dobrą równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

Dlaczego koncern zmienił zdanie? Przyczyną są rosnące obawy związane z nową odmianą koronawirusa Omicron oraz protesty samych pracowników przeciwko zalecanym przez firmę szczepieniom.

Przypomnijmy, że prawie 40 procent pracowników koncernu w Stanach Zjednoczonych powróciło w ostatnich tygodniach do biur.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto