A A A

Google opublikował listę najczęściej wyszukiwanych haseł w 2021 r.

11 grudnia 2021, 13:50
Squid Game, krwawy koreański serial na Netfliksie, spis powszechny i postać Christiana Eriksena – tych informacji szukaliśmy w mijającym roku najchętniej.
Google opublikował listę najczęściej wyszukiwanych haseł w 2021 r.

Snugglers, szczepienia i socjopata

Doroczna lista najbardziej popularnych haseł, opublikowana przez Google'a, zawiera m.in. tematy„ o których się mówiło", słowa związane z pandemią czy najchętniej wyszukiwane osoby.

O co pytaliśmy najczęściej wujka Google? Interesowało nas to, ile kosztuje test na Covid oraz chleb, chcieliśmy dowiedzieć się, jak zapisać się na szczepienie oraz aktywować bon turystyczny. Próbowaliśmy poznać znaczenie takich słów jak: probant, snugglers i socjopata.

Hitami wśród tematów „o których się mówiło" okazały się spis powszechny, Afganistan, szczepienia Covid-19, Kanał Sueski, awaria Facebooka i granica polsko-białoruska, zaś hasłami najszybciej zyskującymi na popularności w mijającym roku – Krzysztof Krawczyk, pacjent Gov i loteria szczepionkowa.

W naszym kraju, podobnie jak na całym świecie dominował również sport, a najczęściej wyszukiwanymi informacjami były te o Euro 2020. Najchętniej wyszukiwanym piłkarzem (i równocześnie najczęściej wyszukiwanym sportowcem na świecie) był Duńczyk Christian Eriksen, który podczas turnieju doznał zatrzymania akcji serca w połowie meczu.

fot. Firmbee – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto