A A A

Google producentem gier na platformę Stadia

25 października 2019, 11:05
Koncern ogłosił, że otworzy własne studio producenckie, którego stery obejmie Jade Raymond, producentka gier z Kanady.
Google producentem gier na platformę Stadia

19 listopada br. będzie mieć miejsce premiera usługi Google Stadia w USA, Kanadzie oraz kilku państwach Europy (w Polsce dopiero w przyszłym roku). Firma z Mountain View nie będzie ograniczać się wyłącznie do udostępniania gier innych producentów, lecz otworzy własne studio, które zajmie się tworzeniem produkcji. Jego siedziba będzie mieścić się w Montrealu, a zespołem pokieruje Jade Raymond. Ta kanadyjska deweloperka jest znana głównie z wieloletniej pracy na rzecz Ubisoftu.

Na szczegóły dotyczące produkcji oryginalnych gier przez koncern musimy poczekać. Najpewniej będą to ekskluzywne produkcje dla platformy Stadia, co potwierdziła Jade Raymond w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz. Z jej wypowiedzi wynika zresztą, że plany Google'a są o wiele bardziej ambitne. Kanadyjka wspomniała o tym, że Google ma zamiar stworzyć kolejne studia produkujące gry komputerowe i zająć się działalnością wydawniczą pozwalającą twórcom niezależnych tytułów na łatwiejsze przystosowanie do platformy Stadia.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto