A A A

Google testuje tłumaczenie mowy na żywo

8 września 2010, 15:20
Google testuje tłumaczenie mowy na żywo

O tym, że Google pracuje nad telefonem, który byłby w stanie tłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym, wiemy nie od dzisiaj. Firma zaprezentowała jednak pierwszą działającą wersję tego mechanizmu.

Firma twierdzi, że tego typu wykorzystanie nowoczesnych komórek, wyposażonych w coraz bardziej zaawansowane procesory, jest naturalną koleją rzeczy. Dlatego też możliwość tłumaczenia mowy na żywo powoli staje się rzeczywistością. Google wciąż jednak jest ostrożne w udzielaniu jakichkolwiek zapewnień. Przedstawiciele korporacji nazywają cały projekt "eksperymentem" – podaje The Inquirer.

Z doświadczenia wiemy jednak, że w ostatnim czasie coraz częściej zwykłe eksperymenty przeradzają się w technologie, które zmieniają nasze postrzeganie świata.

Źródło: tgdaily


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto