A A A

Google wymaga cotygodniowych testów na COVID-19

15 stycznia 2022, 11:20
Nowe zasady dotyczą pracowników biurowych i obowiązują w Stanach Zjednoczonych.
Google wymaga cotygodniowych testów na COVID-19

Zmiana polityki?

W e-mailu wysłanym do pracowników pełnoetatowych szefowa zdrowia Google'a, Karen DeSalvo, napisała, że każdy, kto przyjdzie do biura lub placówki firmy będzie musiał mieć potwierdzony ujemny test na COVID-19. Testy są dostarczane pracownikom i firmom podnajmowanym przez Google'a bezpłatnie. Pracownicy stacjonarni muszą je wykonywać co tydzień, a dodatkowo zgłaszać szefostwu przebieg swoich szczepień i nosić maski. Do kopii e-maila dotarł serwis CNBC.

Nie da się nie zauważyć, że polityka dotycząca środków bezpieczeństwa firmy z Mountain View jest w ostatnim czasie bardziej agresywna u niż innych koncernów technologicznych. W zeszłym miesiącu firma zagroziła pracownikom, że w przypadku postępowania niezgodnie z zasadami dotyczącymi szczepień, stracą oni wynagrodzenie i ostatecznie pracę. To nagły zwrot w stosunku do wcześniejszych zapewnień kierownictwa, że firma nie będzie nakazywać szczepień.

Nowa polityka antycovidowa nie spotkała się z przychylnością pracowników – kilkuset osób zatrudnionych w Google'u podpisało i rozpowszechniło manifest sprzeciwiający się rozszerzonym wymaganiom dotyczącym szczepień.

Fot. ernando zhiminaicela z Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto