A A A

Gorąca Majorka i mistrzostwa overclockingu...

8 września 2010, 13:18
Gorąca Majorka i mistrzostwa overclockingu...
Niedawno na Majorce odbywała się impreza Gigabyte Open Overclocking Championship 2010 Europe... Kto wygrał i co na temat płyt głównych powiedział Sir Henry Kao z Gigabyte, przeczytacie w dalszej części tekstu.

Właśnie ta skąpana w słońcu wyspa stała się polem bitwy dla zawodników, którzy po krajowych kwalifikacjach stawili się na europejskiej edycji imprezy Gigabyte Open Overclocking Championship 2010.

Nagrody o wartości ok. 3000 dolarów zgarnął Massman z Belgii, za którym na podium uplasowali się zawodnicy z Turcji, Rumunii, Serbii i Rosji. Dlaczego punktowanych jest aż pięć miejsc? Tylu overclockerów kwalifikuje się do mistrzostw świata, na które Gigabyte zaprasza, na swój koszt, do Tajwanu we wrześniu 2010 roku.

Podczas zawodów GO OC 2010 na Majorce była również możliwość porozmawiania z Sir Henry Kao, starszym wice-prezesem działu płyt głównych w firmie Gigabyte.

 • Poza Gigabyte na polskim rynku obecni są jeszcze MSI I Asus. Jak Gigabyte wypada w porównaniu do tych firm?

Gigabyte na tle konkurencji w Polsce pozycjonuje się jako dostawca sprzętu o wysokiej jakości, skupia się na dostarczaniu doskonałej jakości komponentów. Trzeba pamiętać, że Gigabyte jest również dostawcą innowacyjnych technologii, które staramy się udostępniać wszystkim użytkownikom, a nie tylko nabywcom produktów z najwyższego segmentu. Przykładem jest implementacja złączy USB 3.0 na większości nowych płyt, czy konsekwentna praca i rozwój takich technologii jak Ultra Durable w 2006 roku, Ultra Durable 2 w 2007 roku, Ultra Duralble 3 w 2008 roku.

 • Gigabyte zdecydował się rozwijać standard USB 3.0 bardziej, niż jakikolwiek inny producent. Dlaczego? Czy była to słuszna decyzja?

Cykl życia komputera szacowany jest na 3 do 5 lat. Przewidzieliśmy, że zapotrzebowanie na szybki transfer danych osiągnie szczyt w ciągu roku. Dlaczego więc nie podjąć wcześniej odpowiednich działań, które pozwolą klientom na zaoszczędzenie pieniędzy w przypadku zmiany podzespołów. Decyzja ta opiera się oczywiście na uwzględnieniu preferencji klientów.

 • Lecz na rynku nadal brakuje urządzeń, które potrafią w pełni wykorzystać standard USB 3.0.

Ale to się zmieni. W czasie targów Computex, Gigabyte dysponował pokojem pokazowym, w którym prezentowali się wszyscy producenci urządzeń zgodnych z USB 3.0., co spotkało się z dużym zainteresowaniem mediów, jak i dostawców. W najbliższym czasie oczekujemy wzrostu liczby dostępnych na rynku dysków i pamięci przenośnych zgodnych ze standardem USB 3.0.

 • Przypuszczam, że na pytanie, który ze standardów jest lepszy: eSATA czy USB 3.0, odpowiedź jest oczywista?

USB 3.0, a to dzięki wykorzystaniu zasilania bezpośrednio z portu, co eliminuje konieczność używania zewnętrznego zasilacza.

 • Wasze najlepsze płyty główne są świetne do ekstremalnego podkręcania – co jednak z tańszymi modelami? Czy możliwe jest osiągnięcie porównywalnych rezultatów przez typowego użytkownika?

Opcje służące podkręcaniu staramy się udostępniać we wszelkich płytach głównych, bez względu na ich cenę. W wielu przypadkach ograniczeniem nie jest sprzęt, a sam użytkownik, który czasem po prostu nie ma możliwości i warunków do osiągnięcia tak dobrych rezultatów jak zawodowcy. Gigabyte daje jednak możliwość podkręcania wszystkim użytkownikom - za sprawą tylko jednego przycisku, dzięki któremu płyta główna znajduje najszybsze stabilne taktowania i parametry pracy komponentów, pozwalając osiągnąć wyższą wydajność.

 • Produkty których firm są lepsze do podkręcania? Intel czy AMD?

Wszystkie produkty od Gigabyte oferują świetną podstawę do podkręcania produktów obu firm.

 • Może Pan powiedzieć coś więcej o kierunku rozwoju płyt głównych? Jakich nowych rozwiązań (w ogólności) możemy spodziewać się w przyszłości? Możemy oczekiwać jakiejś rewolucji?

Większa wydajność procesorów dzięki nowym platformom: Sandybridge i Fusion. Szybsze karty graficzne dzięki najnowszemu PCI Express 3.0. Jeszcze szybsze porty wejścia/wyjścia za sprawą SATA3 i USB 3.0. Lecz rewolucja to jest ciągle w toku, nie ma potrzeby czekać, gdyż zawsze, rok po roku, pojawiać się będą nowe technologie i platformy.

 • A co z odległą przyszłością? Jakie standardy mają szansę wyprzeć obecnie obowiązujące?

Zależy to od docelowej grupy klientów, do której kierowane są poszczególne rozwiązania. Dla użytkowników domowych: Light Peak oraz szybkie technologie z większą liczbą niezawodnych i kompatybilnych urządzeń, mogących zapewnić jeszcze lepszą rozrywkę, mają szansę zastąpić dotychczasową telewizję. Gracze i overclockerzy potrzebować będą innych, jeszcze wydajniejszych komponentów. Dla biznesu przeznaczone będą wszelkie urządzenia o dłuższej żywotności i stabilności. Dla takich klientów redukcja kosztów jest sprawą kluczową.

 • Polska jest dużym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak radzi sobie Gigabyte na naszym podwórku, jeśli chodzi o płyty główne?

Skupiamy się na dwóch rodzajach działań marketingowych:

 1. skierowanych do dostawców Na tym polu podejmujemy ścisłą współpracę z Intelem, AMD, producentami pamięci RAM i innymi naszymi dostawcami
 2. promocja adresowana do odbiorców:

Na polskim rynku stosujemy strategię „5P+1S”:

Product – Produkt – oferujemy produkty nie tylko bardzo dobrej jakości, ale również najwyższej wydajności;

Promotion – Promocja – prowadzimy działania promocyjne zarówno wśród dystrybutorów, resellerów, jak i użytkowników końcowych;

Price – Cena – oferujemy coraz niższą cenę za coraz bardziej zaawansowane rozwiązania;

Place – Dystrybucja - współpracujemy z profesjonalnymi dystrybutorami IT w Polsce, takimi jak: ABC Data, Action, AB i Incom;

People – Personel – stawiamy na wykwalifikowany i doświadczony zespół;

Service - serwis i gwarancja – stworzyliśmy lokalne oddziały serwisowe i RMA stawiające na terminowe naprawy oraz obecność lokalnego biura dla zapewnienia bieżącego wsparcia.


Źródło: CD Action


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto