A A A

Gospodarstwo domowe jutra według LG

20 kwietnia 2016, 06:10
Jak może wyglądać przyszłość sprzętu AGD? Jedną z możliwych opcji zaprezentowała podczas konferencji InnoFest Eorope 2016 firma LG.
Gospodarstwo domowe jutra według LG

G SIGNATURE

Konferencja była oficjalnym debiutem na rynku europejskim produktów z serii LG SIGNATURE. Każdy z nich stanowi połączenie zaawansowanych technologicznych rozwiązań oraz nowatorskiej stylistyki spójnej dla całej gamy urządzeń. Zostały one stworzone zgodnie z filozofią LG Art of Essence, skupiającą się przede wszystkim na formie i funkcjonalności urządzenia. Początkowo w skład linii SIGNATURE wchodzić będą: pralka nowej generacji TWIN Wash, nowoczesna lodówka Door-in-Door oraz futurystyczne hybrydowe oczyszczacze powietrza.

Nowa pralka z serii LG SIGNATURE jest najnowszą wersją urządzenia LG TWINWash. Obecna generacja została udoskonalona o bardziej zaawansowane i przyjazne użytkownikowi funkcje oraz minimalistyczny design. Pralkę wyposażono w panel dotykowy Quick Circle User Interface, który wbudowano w szklane drzwi pod kątem 17 stopni tak, aby zapewnić dobrą widoczność także z pozycji stojącej. Drzwi typu Push Open umożliwiają wygodny dostęp do bębna.

W lodówkach z serii SIGNATURE znajdziemy Door-in-Door rozbudowany o funkcję Knock-On Door-in-Door, która w prosty sposób pozwala "zajrzeć" do komory Door-in-Door - wystarczy jedno stuknięcie. Kolejną innowacją jest funkcja Auto Door Open, która automatycznie otwiera drzwi, gdy ktoś zbliży się do lodówki. Ułatwia to dostęp do jej wnętrza, szczególnie wtedy, gdy mamy zajęte ręce.

Centum System

Aby sprostać wymaganiom klientów dbających o środowisko, pralkę oraz lodówkę Centum System wyposażono w zaawansowane rozwiązania technologiczne. W ten sposób stworzono urządzenia będące zarówno wytrzymałe, jak i oszczędne. Silnik pralki (Inverter Direct Drive) oraz sprężarka liniowa (Inverter Linear Compressor) zastosowana w lodówce zmniejszają wewnętrzne tarcie, co sprawia, że urządzenia działają płynniej i dłużej, co potwierdza m.in. 20-letnia gwarancja LG.

Innowacyjny system zawieszenia bębna pralki Centum System minimalizuje drgania poprzez użycie mechanizmu tłumiącego wibracje - podobnie jak rozwiązania stosowane w motoryzacji. Ograniczono również poziom hałasu, dzięki czemu jest to jedno z najcichszych urządzeń dostępnych na rynku. Przy 12 kg załadunku i prędkości obrotowej 1400 RPM urządzenie emituje jedynie 67dB, co odpowiada poziomowi hałasu przeciętnej rozmowy. Pralka uzyskała również wysoką ocenę wydajności energetycznej A+++ - 60 proc.

W czołówce wydajności energetycznej plasuje się także lodówka LG Centum System. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: z zamrażarką w dolnej części o klasie energetycznej A+++ - 20%, oraz w wersji z dwoma skrzydłami, której przyznano klasę A+++ - 10%.

SmartThinQ

Czujnik LG SmartThinQ stanowi istotny element rozwoju rynku inteligentnych rozwiązań dla gospodarstw domowych. Przystawka może zostać umieszczona na tradycyjnych urządzeniach, dodając im tym samym funkcji smart. Czujnik przesyłając powiadomienia na smartfon informuje użytkownika np. o etapie zakończeniu prania lub niedomkniętych drzwiach lodówki. Czujnik SmartThinQ oraz szeroką gamę inteligentnych produktów LG uzupełniono o centrum multimedialne SmartThinQ Hub. Urządzenie gromadzi informacje, łącząc się z czujnikiem oraz innymi urządzeniami w domu. Centrum multimedialne LG posiada także wbudowane głośniki, dzięki czemu może służyć również jako przenośny odtwarzacz. SmartThinQ Hub spełnia standardy konsorcjum AllJoyn Alliance, które promuje rozwój technologii IoT, partnerskiej współpracy biznesowej i inicjatyw międzybranżowych.

Na konferencji InnoFest Europe 2016 zaprezentowane zostały również najnowsze modele lodówek LG (Side-by-Side oraz Bottom-Freezer), a także najnowsza linia kuchenek mikrofalowych oraz urządzeń do oczyszczania powietrza. Swoją premierę w Europie będą miały także inne, obecne już na innych rynkach produkty LG, takie jak odkurzacz CordZero HOM-BOT Turbo+ z technologią rozszerzonej przestrzeni czy żelazko LG Styler, które za pomocą pary usuwa zagniecenia oraz nieprzyjemny zapach z ubrań.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto