A A A

HTC Vive - znamy cenę i datę premiery

21 lutego 2016, 18:40
Firma HTC, pionier w dziedzinie innowacji i inteligentnych technologii zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek ostatecznej wersji HTC Vive, systemu wirtualnej rzeczywistości stworzonego w partnerstwie z firmą Valve. Kontynuując rozszerzanie możliwości HTC Vive, do imponującego zestawu cech systemu, działającego w oparciu o platformę Steam VR.
HTC Vive - znamy cenę i datę premiery

Dodatkowo HTC zapowiedziało nową, innowacyjną funkcjonalność - Vive Phone Services.Pozwalając na pozostanie w kontakcie ze światem rzeczywistym, bez opuszczania wirtualnej rzeczywistości, Vive Phone Services udowadnia, że można połączyć oba światy, nie tracąc jednocześnie kontaktu z żadnym z nich. Możliwość odbierania połączeń, oddzwaniania, otrzymywania wiadomości tekstowych i udzielania krótkich odpowiedzi, oraz przeglądania kalendarza za pośrednictwem gogli - czyniące HTC Vive, de facto, systemem rzeczywistości hybrydowej - otwiera całkowicie nowe możliwości zastosowań, zarówno konsumenckich jak i biznesowych.

Idąc krok dalej, finalna wersja systemu Vive integruje także funkcjonalności znane już z zaprezentowanego niedawno modelu Pre, takie jak bezprzewodowe kontrolery nowej generacji, przednia kamera, jeszcze stabilniejszy pasek mocujący zestaw na głowie, oraz ulepszony system wyświetlania, zapewniający jeszcze głębszą immersję.

Kosztująca 799 USD, z ponad 40 aplikacjami wykorzystującymi technologię VR, dostępnymi w dniu premiery, konsumencka wersja HTC Vive będzie dostarczana z dwoma pełnoprawnymi tytułami, pozwalającymi od razu rozpocząć przygodę ze światem wirtualnej rzeczywistości:

Job Simulator: The 2050 Archives, stworzony przez firmę Owlchemy Labs: W świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle, w którym roboty całkowicie zastąpiły ludzi przy wszystkich pracach, uruchom „Job Simulator" aby dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała „praca".

Fantastic Contraption, stworzony przez firmę Northway Games: Wyobraź sobie, że gdzieś, na jednej z licznych lewitujących wysp, własnoręcznie tworzysz niesamowite maszyny a następnie puszczasz je w świat, aby podziwiać jak działają.

Cena, dostępność i aktualizacje

Konsumencka wersja HTC Vive trafi do przedsprzedaży już 29 lutego. Dostawy realizowane będą 1 kwietnia. Tego samego dnia rozpocznie się także pełna komercyjna dostępność produktu. Kosztujący 799 USD, HTC Vive to pierwszy prawdziwy zestaw do VR, w skład którego wchodzą: bezprzewodowe kontrolery VR, gogle z wbudowaną kamerą, umożliwiającą interakcję z otaczającym światem bez konieczności zdejmowania sprzętu, system pozwalający na rzeczywiste poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości oraz dwie pełne aplikacje VR. Integracja zestawu ze SteamVR zapewnia natomiast regularne aktualizacje oprogramowania.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto