A A A

HTC chce zwolnić 1500 pracowników

5 lipca 2018, 12:00
Tajwańskiego producenta dopadł kryzys. W najbliższej przyszłości z pracą w HTC może pożegnać się nawet do 25% obecnej załogi.
HTC chce zwolnić 1500 pracowników

Agencja Reuters poinformowała, iż HTC boryka się z nowymi problemami. Firma ma zamiar zwolnić 1500 osób, które obecnie pracują w kwaterze głównej znajdującej się na Tajwanie. Poprzednia, mniejsza fala zwolnień została przeprowadzona na początku tego roku w Stanach Zjednoczonych. HTC znajduje się w naprawdę słabej kondycji finansowej: firma ogłosiła najgorszy rok dla marki w historii, a straty sięgnęły 580 milionów dolarów na przestrzeni całego 2017 roku.

Pierwsza, duża fala zwolnień ma zostać zakończona już we wrześniu. Producent musi przemyśleć swoją strategię na przyszłość bowiem obecnie sprzedaż produktów sygnowanych logiem HTC spada o około 50 procent na przestrzeni każdych kolejnych 12 miesięcy.

Jeśli tego typu wyniki będą się utrzymywać, to może się okazać, iż Tajwańczycy będą musieli zrezygnować z jeszcze większej ilości pracowników.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto