A A A

Handel kryptowalutami najbardziej ryzykowny

13 stycznia 2022, 07:00
Na amerykańskim rynku finansowym najwięcej zagrożeń niosą ze sobą inwestycje w kryptowaluty.
Handel kryptowalutami najbardziej ryzykowny

Kuszące, ale groźne

Instytucje finansowe z USA ostrzegają przed handlem kryptowalutami, który może narazić inwestorów na duże straty. Według North American Securities Administrators Association (NASAA), inwestycje w kryptowaluty są najbardziej ryzykownymi zakupami na rynku finansowym. Wynika to z braku uregulowania handlu cyfrowymi aktywami. Niektóre firmy oraz inne instytucje oferujące możliwość wymiany kryptowalut nie muszą być nawet zarejestrowane.

Melanie Senter Lubin, prezes NASAA powiedziała: „Najczęstszym znakiem ostrzegawczym oszustwa inwestycyjnego jest oferta gwarantowanych wysokich zwrotów bez ryzyka".

Joseph Rotunda, szef Rady Papierów Wartościowych Stanu Teksas (TSSB) powiedział: „Zanim wpadniesz w szał kryptowalut, pamiętaj, że handel nimi może być wstępem do piramid w rodzaju schematu Ponzi i innych oszustw".

Rotunda stwierdził też, że depozyty kryptowalutowe, udział w handlu na giełdach czy w tzw. pulach wydobywczych powinny „być traktowane jako niezwykle ryzykowne spekulacje z dużym zagrożeniem stratą".

Analitycy z firmy Chainalisys twierdzą, że w 2021 roku kryptowalutowi oszuści pozyskali 14 mld dolarów w cyfrowych aktywach. Duży wpływ na tę wielkość miał rozwój zdecentralizowanych platform obrotu kryptowalutami (DeFi). Wymiana w DeFi odbywa się bezpośrednio między stronami bez centralnego ośrodka nadzoru.

W 2021 roku liczba oszustw i kradzieży w USA związanych z kryptowalutami wzrosła o 79 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto