A A A

Huawei TE50 – profesjonalny terminal wideokonferencyjny

21 maja 2014, 12:20
Nowy terminal wideokonferencyjny Huawei TE50 dostarcza obraz w rozdzielczości 1080p60, który w połączeniu z dźwiękiem AAC-LD zapewnia najwyższą jakość wideokonferencji.
Huawei TE50 – profesjonalny terminal wideokonferencyjny

Jak zapewnia producent - urządzenie idealnie sprawdza się w średnich i dużych salach konferencyjnych. Huawei TE50 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Zastosowanie funkcji rozpoznawania twarzy i podwojenia liczby klatek na sekundę poprawia płynność obrazu.

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne TE50 zaproponowane przez Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo, w trybie Continuous Presence, równocześnie jednym strumieniem.

Dzięki terminalowi Huawei TE50 prezentacje w jakości Full HD można przesyłać z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Uczestnicy wideokonferencji w danej lokalizacji mogą wybrać i prezentację, którą chcą akurat oglądać, niezależnie od pozostałych lokalizacji. Dane z komputera udostępniane są dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi albo przez sieć IP.

Huawei TE50 obsługuje dźwięk AAC-LD z automatycznym kasowaniem echa (AEC)i redukcją szumów otoczenia (ANS). Terminal wideokonferencyjny rozpoznaje komendy głosowe w wielu językach - za ich pomocą można np. inicjować połączenia czy dołączyć do konferencji.

Automatyczna konfiguracja terminala jest możliwa przy użyciu dysku USB. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika jest możliwe nawet wtedy, kiedy TE50 jest wyłączony - poprzez jeden wspólny kabel VGA.

Huawei TE50 oferuje proste w obsłudze menu 3D. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie włącza się kreator instalacji, który jest bardzo pomocny w jego konfiguracji. Podstawowe informacje o wideoterminalu i trwających połączeniach wyświetlane są na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Wykorzystywana przez Huawei TE50 technologia SEC (Super Error Concealment) zapewnia wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga jednej piątej. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości urządzenia i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane z Microsoft Lync2010 i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto