A A A

Huawei na drugim miejscu sprzedaży

1 sierpnia 2018, 14:30
Chińska marka wyprzedziła Apple i znajduje się obecnie na drugim miejscu wśród producentów smartfonów na świecie.
Huawei na drugim miejscu sprzedaży

Firmy analityczne IDC oraz Strategy Analytics zwracają uwagę na to, iż globalna sprzedaż urządzeń mobilnych zaczyna hamować. Najgorzej w zestawieniu wypadł Samsung, który sprzedał aż o 10% mniej sprzętów niż w ubiegłym roku. Okazuje się jednak, iż za plecami Koreańczyków czeka inny producent, który może zacząć wyrastać na lidera - mowa tutaj oczywiście o Huawei.

Chińczycy w ostatnim czasie radzą sobie zadowalająco i sprzedają coraz więcej smartfonów. Huawei wyprzedziło Apple, które przez bardzo długi czas okupowało drugą pozycję w zestawieniu - chiński gigant miał sprzedać aż 54,2 miliona smartfonów ze średniej półki. Te liczby robią wrażenie.

Nie wiadomo jednak, ile dokładnie potrwa sytuacja, w której Huawei będzie okupować drugie miejsce. Przed nami premiera kolejnych iPhone'ów, które dzięki nowym funkcjom mogą skutecznie powalczyć z ambicjami Chińczyków.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto