A A A

Huawei na trzecim miejscu

30 października 2013, 08:07
Huawei na trzecim miejscu

Jak wynika z opracowanego przez Strategy Analytics raportu – Huawei zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród firm produkujących smartfony.

Zestawienie prezentuje sytuację na ryku smartfonów w trzecim kwartale bieżącego roku. Na pierwszym miejscu z wynikiem 35,2 proc. (32,9 proc. w analogicznym okresie w ubiegłym roku) mocno trzyma się Samsung. Drugie miejsce jest okupowane przez Apple, który trzyma w garści 13,4 proc. rynku - o 2,2 punktu procentowego mniej niż rok temu.

Niespodzianka dotyczy jednak miejsc 3 i 4. Otóż na ostatni stopień podium wskoczył chiński Huawei (5,1 proc.) strącając z niego południowokoreańskie LG (4,8 proc.). Na piątym miejscu - z wynikiem 4,3 proc. - znalazło się Lenovo. Pozostali producenci mają natomiast 37,3 proc. udziałów.

Samsung sprzedał w tym czasie 88,4 mln urządzeń, Apple 33,8 mln, Huawei 12,7 mln a LG 12 mln.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto