A A A

Imagine Cup 2011: Polacy w 5 kategoriach

25 maja 2011, 10:21
Imagine Cup 2011: Polacy w 5 kategoriach

Na tegorocznych finałach Imagine Cup Polskę reprezentować będzie aż 21 studentów, którzy rywalizować będą w 5 różnych kategoriach konkursowych.

„To olbrzymi sukces. Po Brazylii, która w finale rywalizować będzie aż w 6 kategoriach to właśnie Polska wystawi w Nowym Jorku najliczniejszą reprezentację do finałów światowych. Studenci z Polski już nie raz dowiedli swoich zdolności. Wierzę, że i tym razem zaprezentują na finałach doskonałe projekty i rozwiązania, które nagrodzone zostaną miejcami na podium. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i życzymy powrotu do Polski w roli laureatów Imagine Cup 2011.” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

W kategorii Projektowanie Oprogramowania Polskę rezrezentować będzie zespół CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2011 w tej właśnie kategorii konkursowej. Dominik Dereń, Piotr Jaszczyk, Michał Orzełek, Błażej Rybczyński oraz Michał Skuza pod opieką merytoryczną Marcina Franca zaprezentowali rozwiązanie najwyżej ocenione spośród przeszło 100 projektów zgłoszonych do tej kategorii. Ich projekt, LifeCircle+, tworzy sieć społecznościową krwiodawców, sprawdza ich dostępność w nagłych przypadkach oraz informuje tych o odpowiedniej grupie krwi o konieczności zgłoszenia do najbliższego punktu krwiodastwa. Już na tym etapie o projekcie i jego możliwościach entuzjastycznie wypowiadali się przedstawiciele polskiego systemu krwiodastwa, ponieważ w efektywny sposób skraca on czas dotarcia z informacją do dawców krwi.

Poza CodeRaiders na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku w barwach Polski wystartuje zespół WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który zaprezentuje swoje rozwiązanie w kategorii konkursowej – Projektowanie Systemów Wbudowanych. Ich projekt o nazwie COP4CE jest kombinacją mobilnego urządzenia współpracującego z centralnym systemem zarządzania, który pozwala policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem.

W pozostałych kategoriach konkursowych Polskę reprezentować będą:

  • Projektowanie Gier: Cellardoor z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z grą „The Book of Elm”, w której gracz steruje postacią Elma, który naprawia błędy popełnione przez ludzi. Gra zbudowana jest w oparciu o tematykę ochrony środowiska naturalnego.
  • Technologie Informatyczne: Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej z rozwiązaniem architektury technologicznej, która wspiera obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.

Poza wymienionymi wyżej kategoriami głównymi, finały światowe Imagine Cup 2011 obejmują również kategorie specjalne, w których w biało-czerwonych barwach wystartują studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:

  • Interoperability Challenge: DemosceneSpirit.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto