A A A

Infortrend rozszerzył serię EonNAS 1000 o nowe modele

15 czerwca 2012, 09:18
Infortrend rozszerzył serię EonNAS 1000 o nowe modele

EonNAS 1310 i EonNAS 1510 to rozwiązania typu NAS w obudowach rack wysokości 2U. Urządzenia mają idealnie spełnić wymagania dotyczące udostępniania plików czy przechowywania danych przez użytkowników małych firm.

Infortrend poinformował o wprowadzeniu dwóch nowych modeli z serii EonNAS 1000. EonNAS 1310 i 1510 w obudowach 2U rack z kieszeniami na 8 i 12 dysków twardych są wydajnymi, zunifikowanymi rozwiązaniami pamięci masowej, które pozwolą małym firmom zoptymalizować udostępnianie plików, przechowywanie i archiwizację danych oraz wdrożenie IP SAN.

W porównaniu do rozwiązania dostępnego dotąd w serii EonNAS 1000 (EonNAS 1100), nowe modele 1310 i 1510 oferują wyższą wydajność, większą pojemność oraz niezawodność sprzętową, dzięki redundantnym zasilaczom. Ponadto EoNAS 1510 ma większe możliwości rozbudowy pamięci RAM.

EonNAS 1310 wyposażony jest w procesor Intel Celeron dual-core 2.5 GHz, 2GB DDR3 pamięci RAM, dwa porty Gigabit LAN oraz 8 kieszeni na dyski SATA, zapewniając pojemność do 24TB. Natomiast EonNAS 1510 oferuje jeszcze większą wydajność z procesorem Intel Core i3 dual-core 3.3GHz, pamięcią RAM aż do 8GB DDR3, dwoma portami Gigabit LAN oraz 12 kieszeniami na dyski, które pozwalają osiągnąć pojemność do 36TB. Dodatkowo, EonNAS 1510 może być opcjonalnie wyposażony w dodatkowe porty zewnętrzne, w konfiguracji sześć portów Gigabit LAN (EonNAS 1510-1), dwa porty 10Gbit LAN oraz dwa porty 1Gbit (EonNAS 1510-2).

Nowe modele stanowiące część rodziny Infortrend EonNAS, oferują wszechstronną obsługę protokołów, pozwalając użytkownikom na udostępnianie danych w postaci plików, jak i bloków danych (iSCSI), jak również między różnymi stacjami roboczymi w biurze. Możliwości przechowywania danych wzbogacono o zaawansowane funkcje optymalizacji wykorzystania zasobów, takie jak deduplikacja danych i kompresja. Ponadto, pełną integralność danych zapewnia system plików ZFS. Dane są dodatkowo chronione przez takie funkcje, jak kopie migawkowe, które oferują tworzenie różnicowych kopi danych dla szybkiego ich przywracania lub odzyskiwania plików w przypadku wystąpienia awarii.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto